Společnost Aeroflot je čtvrtou nejstarší leteckou společností světa.

Provozuje jeden z nejmladších letových parků v rozsáhlé letové síti, dominantní je síť tranzitního spojení mezi Evropou a Asií.

V současnosti nabízené služby představují mezinárodně uznávanou špičku.

Aeroflot slaví 95. narozeninyOd založení v roce 1923 uběhla k dnešní dokonalosti dlouhá cesta, která nebyla vždy přímá a bezturbulentní. Zásadní obrat nastal v roce 2009, kdy se  vedení firmy zaměřilo na přeměnu post-sovětského dopravce v moderní evropskou leteckou společnost. Původní letadlová flotila byla zaměněna stroji západní výroby Airbus a Boeing a služby pro zákazníky byly upgradovány tak, aby splňovaly nejpřísnější mezinárodní standardy.

Dlouhodobé investice do letadlové flotily a do moderních technologií posílily postavení společnosti v globálním měřítku. Modernizace služeb a orientace na zákazníky byly v roce 2016 odměněny čtyřhvězdičkovým oceněním společností Skytrax, nezávislé organizace hodnotící kvalitu služeb leteckých společností. Hodnocení společnosti Skytrax je výsledkem  důkladného nezávislého auditu, který zkoumá téměř všechny aspekty  nabízených produktů a služeb leteckých společností, a to jak na zemi, tak ve vzduchu. Pro cestující po celém světě je čtyřhvězdičkový rating Skytrax znakem kvality, kterému mohou důvěřovat.

Pětihvězdičkové ocenění pak Aeroflot obdržel v oficiálních hodnoceních společnosti APEX. Tyto ratingy leteckých společností jsou jediným ratingovým programem, který je založen pouze na ověřené zpětné vazbě cestujících. Tato hodnocení přinesla vynikající výsledek pro ruského dopravce, pouze 12% leteckých společností na celém světě získalo v roce 2018 status pěti hvězdiček.

V roce 2017 byl Aeroflot pošesté jmenován nejlepší leteckou společností ve východní Evropě podle Skytrax World Airline Awards. Prestižní ocenění přináší společnosti Aeroflot pevnou pozici mezi dalšími globálními aerolinkami.

V rámci tranzitní dopravy Aeroflot využívá geografickou polohu Moskvy, především pro špičkové spojení mezi Evropou a Asii. Snaží se o co nejpohodlnější návaznosti mezi lety v rámci Asie a Evropy na svém domovském letišti Šeremetěvo. Kromě letů do Asie lze využít i spojení do střední Ameriky jako například na Kubu (Havana) nebo do USA (Miami, Los Angeles, Washington, New York) a samozřejmostí je i pohodlné spojení do destinací v Rusku a okolních zemích.

Překonat zažité stereotypy je pro historickou značku Aeroflot stále výzvou, nicméně snaha zařadit se mezi globální leteckou elitu na světové scéně nese postupně své ovoce. V současnosti jsou klíčové myšlenky v recenzích zákazníků na společnost Aeroflot – citujeme např. TripAdvisor – „příjemné překvapení“ a „mnohem lepší než se očekávalo“. Aeroflot získal například ocenění  Nejlepší tradiční letecká společnost v Evropě a nejlepší obchodní třída. Ocenění byla udělena na základě hodnocení cestujících  po celém světě  v rámci soutěže TripAdvisor Travellers‚ Choice Award 2017.

V posledních letech se Aeroflot stále více zaměřuje na spokojenost svých zákazníků a na celosvětové uznání kvality svých služeb. Aeroflot je tváří Ruska jak doma, tak i v zahraničí. Pro desítky milionů lidí po celém světě je Aeroflot synonymem pro vynikající služby zákazníkům, které vychází z  ruské pohostinnosti a špičkových mezinárodních standardů.

 

Apex rating:

https://apex.aero/ratings2018/winners

Skytrax rating:

https://skytraxratings.com/airlines?stars=4

http://www.airlinequality.com/info/top-100-airlines-2017/

TripAdvisor Travellers ‚Choice Award 2017:

https://www.tripadvisor.com/TravelersChoice-Airlines-cClassofService

https://www.tripadvisor.com/TravelersChoice-Airlines-cEurope