Společnost Emirates je již řadu let předním partnerem sportovních akcí po celém světě. Sponzoring představuje pro leteckou společnost jedinečnou příležitost, jak se spojit s cestujícími z celého světa a podpořit jejich zájmy a nadšení.

Mezi sporty, které společnost Emirates podporuje, patří fotbal, ragby, tenis, seriál F1, dostihy, golf, kriket a australský fotbal. Kultura je pak zastoupena partnerstvím s australskými symfonickými orchestry z Melbourne a Sydney, Sanfranciskou symfonií a filmovým či literárním festivalem v Dubaji.

Klíčovým je pro Emirates nejoblíbenější sport světa – fotbal. Sponzorské smlouvy společnost uzavřela s kluby jako je AC Milán, Real Madrid, Paris Saint-Germain nebo Arsenal. Dalším hlavním sportem je tenis, kde letecká společnost nedávno rozšířila svoji působnost. Od roku 2016 bude Emirates generálním partnerem ATP World Tour. Smlouva je uzavřena na pět let a představuje největší sponzorskou smlouvu v historii ATP.

Společnost Emirates má také reklamu na 15 závodech ze seriálu FIA Mistrovství světa Formule 1TM v Evropě, Asii, Austrálii a Oceánii a Severní a Jižní Americe. V České republice společnost Emirates sponzoruje v rámci série European Tour turnaj D+D REAL Czech Masters – českou golfovou událost roku.

Přední sportovní akce představují pro Emirates skvělou příležitost pro zviditelnění na globální úrovni. Jejich sponzoring umožňuje spojení s fanoušky a možnost skutečně přispět k jejich sportovnímu zážitku.

Clanek 3a