Tenerife je španělský ostrov, největší a nejzelenější ze sedmi Kanárských ostrovů v Atlantiku poblíž Afriky. Celoroční příjemné klima nenechá nikoho na pochybách, že právě tohle místo by mohlo být rájem na Zemi… O svých zážitcích z cestování nám napsala naše kolegyně Míša Krejčová

Velmi ráda bych Vám přiblížila destinaci Tenerife, kterou jsem navštívila se svou poslední incentivní skupinou.

Napřed trocha faktů:

Tenerife je nejvíce obydleným ostrovem Španělska, ale rozhodně nebudete mít pocit, že je zde přelidněno. Díky tomu, že Kanárské ostrovy nikdy nebyly spojeny s pevninou, zdejší fauna i flora je odlišná od té na africkém kontinentu. Najdete zde prakticky vše – od rovinatého pobřeží až po vrcholky majestátních hor, banánové plantáže, farmy produkující ovoce, exotické pláže s černým sopečným pískem.

Letecké spojení z Prahy je velmi pohodlné, přímou linku z Prahy během letní sezóny operuje česká společnost Smartwings. Musím říci, že jsem byla velmi příjemně překvapena, že během cesty je k dispozici dostatek nápojů a hlavně teplé jídlo, což je u nízkonákladové letecké společnosti velkým plusem.

Naše skupina bydlela v hotelu Iberostar Costa Adeje, 4* hotelu přímo na pláži. Určitě se na Tenerife najdou krásnější a luxusnější hotely – já osobně nemohu zapomenout na nádherný hotel Bahia Del Duque, kde jsem bydlela se svou první skupinu na Tenerife. Hotelové pokoje našeho hotelu byly průměrem, ale čisté. Hotel má krásný bazén s barem a vynikající jídlo. To si myslím všichni hosté užili maximálně.  Kromě konference v hotelu jsme měli velmi pestrý a rozmanitý program. Během projížďky jsme měli možnost vidět velryby a tuponosé delfíny i se svými mláďaty. Parádní zážitek, když si ležíte se sklenkou šampaňského na síti katamaránu!

Druhý den jsem se jeli podívat na banánovou plantáž Finca Punta El Lomo – rodinný podnik a ochutnali jsme místní banánový likér a samozřejmě banány, které mají trochu jinou chuť než jsme zvyklí. No samozřejmě lepší!

V centrální části ostrova se nachází národní park Teide, který je zahrnut na seznamu světového dědictví Unesco. Největší zajímavostí je hora Pico del Teide s výškou 3718 m.n.m. – třetí nejvyšší aktivní sopka na světě. Téměř až na samý vrchol hory vede lanovka, není se tedy třeba obávat nějakého drastického výstupu. To je prostě povinná část programu na Tenerife, ale jsem toho názoru, že nikdo nebude protestovat. Dalšími zajímavostmi jsou tisíc let starý strom v Icod de Los Vinos, také rybářská vesnice Garachico. Moji hosté také navštívili golfový green Costa Adeje s nádherným výhledem na moře a hory. Přijeli zpět nadšení.

tenerife-277833_1280

 

Pláže na Tenerife jsou převážně sopečného původu, písek je tedy povětšinou velmi tmavý a exoticky vyhlížející, hlavně pak v severní části ostrova. V jižní části ostrova se nachází pláž Playa de las Americas, kam byl speciálně dovezen jemný a světlý písek ze Sahary, především pro milovníky karibského stylu.

Pro noční život je jako stvořená jižní lokalita kolem pláže Las Americas, kde je spousta barů s výbornou sangrií, karaoke a také spousta restaurací. Rozhodně mohu doporučit skvělý steak v restauraci La Brasserie, a nezapomenutelné tapas v restauraci San Sebastian – tady sangria tekla proudem a jídlo bylo excelentní!

A jedna zajímavost z oboru cestovního ruchu na závěr:

Na severním letišti Los Rodeos došlo roku 1977 k největší letecké katastrofě všech dob, při níž zahynulo 583 cestujících. Od té doby se ale Tenerife hodně změnilo, takže se nikdo nemusí bát, navíc let Smartwings z Prahy přistává na druhém konci ostrova, na letišti Tenerife Sur, tedy na jižním konci ostrova.

 

Tak tedy, uvidíme se na Tenerife?