Letošní HRG Charity Day, který se začíná stávat naší tradicí, se letos uskutečnil v nově zrekonstruovaném „retro“ PARKHOTELU Praha na Výstavišti. Celý výtěžek byl věnován dvěma útulkům – psímu Azylu naděje v Pcherách a Kocouru Felixovi, kočičímu útulku, který provozuje Pražský spolek ochránců zvířat

Pro ty, co na HRG Day byli poprvé a nevědí, co znamená, nebo také vysvětlení pro ty, kteří by se v budoucnu chtěli zúčastnit, tak v tento den slaví HRG každý rok výročí svého založení a součástí této oslavy je i podpora některého z charitativních projektů, kterým se HRG dlouhodobě věnuje.

Letošní rok jsme přispěli nejen lidem v Nepálu, kteří byli postiženi zemětřesením, ale také jsme chtěli opět zorganizovat charitativní akci pro naše zaměstnance i klienty a výtěžek věnovat českým organizacím, které pomáhají opuštěným zvířatům.

Azyl Naděje

Principem azylu je pomoc nejen pejskům, kteří jsou nemocní, týraní, či zranění, nedostává se jim pozornosti lidí, nebo je opustili v nečekanou chvíli, ale také kočičkám a menším hospodářských zvířatům. Hospic – Azyl Naděje se snaží pejskům nalézt nového pána či paničku, protože je ale řada případů, kdy to není možné (v Azylu naleznete řadu přestárlých nebo agresivních pejsků), postará se o jejich klidné dožití.

Azyl provozují manželé Harigelovi, kteří se péčí o zvířata věnují přes 30 let, nyní mají v azylu 46 pejsků, 17 kočiček, 2 berani, 3 ovečky, 3 kozlíci, 4 kozy a slepice. Veškerý provoz a náklady pokrývají vlastními silami a sponzorskými dary, kterých ale není mnoho. I přesto má každý pejsek svůj kotec, výběh a hlavně – mají opravdovou lásku manželů Harigelových, která z nich stále vyzařuje. Své psy znají velmi dobře, o každém Vám poví jeho (často velmi smutný) příběh, takže je těžké odolat a alespoň jednoho či dva pejsky si od nich hned neodvézt. Paní Harigelová vám v takovém případě doporučí toho pravého – ne všichni jsou vhodní k adopci a řadu z nich si díky jejich špatným zkušenostem s lidmi může adoptovat pouze zkušený chovatel psů. I tak se zde ale najde mnoho přítulných psů, kteří jsou vhodní i do rodin s dětmi či jinými zvířaty.

Smekáme před nimi a držíme jim pěsti!

Více o Azylu si můžete přečíst zde: http://azyl-nadeje.webnode.cz/

20150924_105133

Kocour Felix – kočičí dům Pražského spolku ochránců zvířat

Posláním kočičího domu, jak již sám název napovídá, je ochrana a péče o bezprizorní kočky. Kocour Felix se nachází v Klecanech u Prahy a v péči má v současné době přibližně 150 kočiček (do tohoto počtu patří i část kočiček v domácích depozitech dobrovolníků a mikroútulek na Praze 7).

V případě ochočených a opuštěných kočiček a koťat se útulek snaží najít nové vhodné majitele, divokým venkovním kočičkám útulek poskytuje po odchytu nezbytnou zdravotní péči a po očkování a kastraci je, pokud je původní lokalita bezpečná a je zajištěno krmení koček, vrací zpět.

Útulek je zcela, stejně jako Azyl Naděje, odkázán na sponzorské dary. Největší položku v nákladech pak představuje veterinární péče, která se v případě komplikovanějších případů, šplhá do tisíců korun. Proto útulek ocení jakýkoli druh pomoci, ať už finanční (ta se hodí samozřejmě nejvíce), tak i materiální v podobě krmiva, steliva či pelíšků. Kočičky si také můžete kdykoli přijet prohlédnout a pomazlit se s nimi.

Více o Kočičím domu si můžete přečíst zde: http://www.psoz.cz/cs/

20150924_104834

Ještě jednou děkujeme všem našim klientům, kteří se na této charitativní akci podíleli, děkujeme Vám za deky, krmivo pro psy a kočky, kterého jste přinesli opravdu hodně. Velké díky patří také naší fotografce Barbaře Janů a skvělému DJ Martinu Olišarovi.

Celkem se nám podařilo vybrat 23.279,-, které, jak jsme slíbili, jsme spravedlivě rozdělili mezi Azyl Naděje a Pražský spolek ochránců zvířat.

Z psího Azylu Naděje jsme obdrželi dopis, který si můžete přečíst zde: Azyl Naděje – Poděkování.

Už teď se velice těšíme na příští rok

Váš tým HRG

20150924_143927

Autor: Šárka Prchalová