Srpen je měsícem, kdy si Hogg Robinson každoročně připomíná výročí svého založení. A jak si lépe užít své „narozeniny“ než spojit jejich oslavu s podporou dobré věci?

Jak je již naší tradicí, i letos jsme věnovali jeden letní večer milému setkání s našimi klienty s cílem podpořit společně české neziskové organizace, které pomáhají tam, kde je potřeba. HRG Charity Day se uskutečnil 24. 8. 2016 v příjemných prostorách hotelu BARCELO PRAHA FIVE v Radlické ulici. Stejně jako v minulých letech byla tato akce zaměřena na pomoc dvěma zvířecím útulkům – Azylu naděje v Pcherách a Kocouru Felixovi – kočičímu domu Pražského spolku ochránců zvířat.

 

charityday

 

Zaměstnanci HRG i naši klienti měli možnost zakoupit si dárkové předměty zaměřené na domácí mazlíčky či rozmanitou literaturu z druhé ruky, přičemž veškerý výtěžek byl věnován útulkům. Příjemnou letní atmosféru dokreslila hudba DJ Martina Olišara, osvěžující nápoje a dobroty z grilu.

Máme radost, že letošní Charity Day můžeme opět zhodnotit jako velmi vydařenou akci. Celkem se nám podařilo vybrat 20.299,- , které jsme spravedlivě rozdělili mezi Azyl Naděje a Pražský spolek ochránců zvířat.

Rádi bychom mnohokrát poděkovali všem zúčastněným za finanční i hmotné dary pro zvířátka v podobě dek, pelíšků, krmiva apod. Velké díky patří našemu partnerovi, letecké společnosti Turkish Airlines, a také našim zaměstnancům za pomoc při organizaci.

Už nyní se těšíme na podobné setkání s Vámi v příštím roce!

Váš tým HRG

hrgdayaddcharitydayre3charitydayre2

 

 

 

 

 

 

 

                                                      goat                                       Azyl Naděje

Principem azylu je pomoc nejen pejskům, kteří jsou nemocní, týraní, či zranění, nedostává se jim pozornosti lidí, nebo je opustili v nečekanou chvíli, ale také kočičkám a menším hospodářských zvířatům. Hospic se snaží pejskům nalézt nového pána či paničku nebo se postarat o jejich klidné dožití.

Azyl provozují manželé Harigelovi, kteří se péčí o zvířata věnují přes 30 let. Kromě desítek psů se starají i o kočky, slepice, berany, ovce a mnoho dalších zvířat… Veškerý provoz a náklady pokrývají vlastními silami a sponzorskými dary, kterých ale není mnoho. I přesto má každý pejsek svůj kotec, výběh a hlavně opravdovou lásku manželů Harigelových, která z nich stále vyzařuje. Své psy znají velmi dobře, o každém vám poví jeho (často velmi smutný) příběh, takže je těžké odolat a alespoň jednoho či dva pejsky si od nich hned neodvézt. Paní Harigelová vám v takovém případě doporučí toho pravého – ne všichni jsou vhodní k adopci a řadu z nich si díky jejich špatným zkušenostem s lidmi může adoptovat pouze zkušený chovatel psů. I tak se zde ale najde mnoho přítulných psů, kteří jsou vhodní i do rodin s dětmi či jinými zvířaty.

Kdo by je chtěl osobně přijet navštívit, tak od 1. 10. 2016 budou nově přestěhovaní v Kačicích.

Držíme jim pěsti!

Více o Azylu si můžete přečíst zde: http://azyl-nadeje.webnode.cz/

 

 

Z psího Azylu Naděje jsme obdrželi dopis, který si můžete přečíst zde: Azyl Naděje – Poděkování

 

Kocour Felix – kočičí dům Pražského spolku ochránců zvířat

catsPosláním kočičího domu, jak již sám název napovídá, je ochrana a péče o bezprizorní kočky. Kocour Felix se nachází v Klecanech u Prahy a v péči má v současné době přibližně 150 kočiček (do tohoto počtu patří i část kočiček v domácích depozitech dobrovolníků a mikroútulek na Praze 7).

V případě ochočených a opuštěných kočiček a koťat se útulek snaží najít nové vhodné majitele.  Divokým venkovním kočičkám útulek poskytuje po odchytu nezbytnou zdravotní péči, a pokud je původní lokalita bezpečná a je zajištěno krmení koček, vrací je následně zpět.

Stejně jako Azyl Naděje, Útulek je zcela odkázán na sponzorské dary. Největší položku v nákladech pak představuje veterinární péče, která se v případě komplikovanějších případů šplhá do tisíců korun. Proto útulek ocení jakýkoli druh pomoci, ať už finanční (ta se hodí samozřejmě nejvíce), tak i materiální v podobě krmiva, steliva či pelíšků. Kočičky si také můžete kdykoli přijet prohlédnout a pomazlit se s nimi.

Více o Kočičím domu si můžete přečíst zde: http://www.psoz.cz/cs/

cattsdoggs