Již řadu let se HRG zapojuje do různých charitativních akcí a snaží se získávat a věnovat peníze na různorodé projekty, ať už jde o podporu Pražského spolku pro ochranu zvířat, nadaci Pomozte dětem nebo nákup jízdních kol pro chudé děti v Africe.

Na konci minulého roku jsme se rozhodli zapojit do další dobročinné akce „Dárek pro každého“, kterou již 4. rokem pořádá Farní charita Prahy 7 ve spolupráci s městskou částí Prahy 7 a nadačním fondem „Osvojme si stáří“.

Farní charita Prahy 7 je organizace, která se zabývá především podporou seniorů, kterým zajišťuje terénní pečovatelské a ošetřovatelské služby v domácím prostředí. Každoročně zveřejňují na svých webových stránkách seznam vánočních dárků jak pro seniory, které mají v péči, tak pro děti ze sociálně slabých rodin. Dobrovolníci se tak mohou do seznamu zapsat a zavázat se k nákupu jednoho či více dárků. S paní Fajstavrovou, ředitelkou Farní charity, jsme se dohodli, že nám přidělí část dárků, o které se máme postarat, a s radostí jsme se dali do shánění. Někomu udělalo radost nové pyžamo, někomu dobrý doutník nebo litinový hrnec a další uvítal potravinový balíček. Do akce se zapojila většina našich zaměstnanců a tak jsme celkem nakoupili dárky pro 40 seniorů.

Myslím, že mohu mluvit za všechny kolegy a zhodnotit tuto akci jako úspěšné zakončení roku 2017. Dobrých skutků totiž není nikdy dost a pomáhat těm, kteří pomoc potřebují, je báječné, a to nejen o Vánocích :-)

Více o možnostech podpory Farní charity naleznete na  http://www.charitap7.cz/

Hogg Robinson - charita - vánoční dárky pro senioryHogg Robinson - charity - vánoční dárky pro senioryHogg Robinson - charita - vánoční dárky pro seniory