Je pátek, něco po šesté hodině v podvečer a na Holešovickém nádraží postávají podivné čtyřčlenné skupinky. Pouze mlhavě tuší, kam jedou, a co je tam v příštích dvou dnech čeká. Říkají si různě – Klubko zmijí, VčilChill, Klíšťata, Fantastická čtyřka a Snaživí sokolíci. Všichni dohromady jsou to „Robinsoni“, kteří vyrážejí na letošní HRG teambuilding.

HRG teambuilding Labské pískovceSkladba jednotlivých týmů je velmi rozmanitá. Letenkáři, obchod, incentiva, datoví specialisté, management – kombinace určená poctivým losem. Vedoucí týmů dostávají kartičky, na které budou sbírat body získané za průběžné úkoly, jimž budeme čelit. Než dorazíme na místo, kde složíme hlavu, musíme si souřadnice pěkně cestou najít, posbírat a rozluštit.

To místo je chata kdesi za Děčínem, obklopená pastvinami a lesy, kde po šestikilometrovém běhu chutná guláš a doušek libovolného moku jako mana nebeská. Ponocujeme do pozdních hodin, abychom zakomponovali do básně střevlíky, rašelinu, ocún či jiná zajímavá slovíčka z místopisných cedulí, na které jsme narazili po cestě. Spánek? Zbytečná záležitost. V půl páté opět nazouváme tenisky a pokoušíme se dorazit na místo určení v čase co nejbližšímu východu slunce.

Za pár hodin už si to štrádujeme na Děčínský sněžník, abychom si následně užili rychlou jízdu dolů na terénních koloběžkách.  A to už se ocitáme v překrásném labyrintu Labských pískovců, kde máme za úkol najít název našeho dnešního noclehu. Oprašujeme morseovku, stihneme se pokochat půvabnou scenerií a vyrážíme dál. Na cílové rovince na nás ovšem čeká další výzva: „Vezměte nejmenšího člena týmu a vycpěte ho co nejvíce šiškami, ať je čím podpálit táborák.“ Zvítězila strategie sběru modřínových šištiček, kterých někteří členové donesli přes devět set!

Jak správně tušíte, přišel čas na zasloužený relax v podobě opékání buřtů, koupání či šlofíku. Najdou se ale i tací, kterým nejde v tom sledu aktivit zabrzdit a krátí si volnou chvíli balancováním na slack line, stolním fotbálkem či frisbeečkem. S čerstvou hlavou pak sbíráme další body za zapeklitý kvíz, v němž tipujeme součet let narození našeho účetního oddělení, či která houba nečerviví. Žádný Google, ani přítel na telefonu. Jsme uprostřed lesů a technologický detox je součástí plánu.

Závěrečný úkol očekáváme s napětím. Venku slejvák, musíme prý počkat na absolutní tmu a to poslední, po čem toužíme, je opustit orosenou sklenku. Máme plán B? „Máme.“ A jaký? „Stejný jako plán A. Akorát s pláštěnkou J.“ Jeden za všechny, všichni za jednoho, létáme s čelovkami od borovice ke smrku a hledáme kódy letišť, ke kterým přiřazujeme názvy měst. Hlavně hlídat čas, každý bod se počítá.

Vítězné družstvo HRG teambuildingu

A je tu finále! Nikdo není poražený, protože jsme si to užili. A o to šlo. Každý z nás otestoval svoje síly, pohotovost, schopnost kooperace. Zděšení ve tváři při čtení každého dalšího úkolu vzápětí střídalo odhodlání hodné vězňů pevnosti Boyard. Únavu přebila hromada zážitků.

Nutno podotknout, že tento našlapaný víkend měl původně mnohem koncentrovanější podobu. Hlavní organizátor, zapálený sportovec a outdoorový nadšenec Pavel K., vymyslel program, z kterého by spadla čelist i filmovým superhrdinům. Za pomoci ostřílených kolegyň z oddělení MGE se nakonec podařilo dát dohromady teambuilding náročný jen o něco víc, než akorát, zábavný a do puntíku vyladěný. A ten příští? Jeho organizace je součástí ceny pro vítězný tým. Máme se tedy opět na co těšit.

Přejeme vám krásné léto a spoustu (nejen) týmových zážitků.

P.S. Kreativitu, zkušenosti a organizační schopnosti pro vaše teambuildingy i jiné akce jakéhokoli typu můžete poptat u našeho oddělení Meetings, Groups & Events.