Začátkem února proběhla v pražském hotelu Boscolo konference na téma „The Changing Face of Business and MICE Travel“. Jak již název napovídá, konference byla věnována především změnám, které se odehrály nejen v oblasti služebního cestování, ale i kongresové a incentivní turistiky.

Úvodní prezentace Davida Radcliffa (Chief Executive skupiny Hogg Robinson) nám nabídla ohlédnutí za rokem 2015 a představila vývoj, ke kterému v poslední době došlo v různých částech světa, a to jak u klientů, cestovních agentur, tak i leteckých dopravců.

Workshop, který vedl ředitel společnosti HRG Česká republika Pavel Němec a vedoucí oddělení letenek Pavel Karbulka, představil nejdůležitější změny ve způsobech objednávání služebních cest, které byly vyvolány zejména masivním používáním technologií.

Úloze technologií a výhodám, které pro klienty představuje spolupráce s profesionály v oblasti Meetings,Groups & Events, se ve své prezentaci věnovala naše kolegyně z Velké Británie Tracey Boreham a ředitelka oddělení MGE v České republice Helena Jemelková.

Velký úspěch sklidilo představení letecké společnosti Emirates, která využila příležitosti a pochlubila nasazením největšího dopravního letadla A380 na pravidelných linkách z Prahy do Dubaje od 1. května tohoto roku.

Během celé doby konání konference pak účastníci měli možnost navštívit technologický stánek a klást dotazy Martinu Hričkovi, který má správu a implementaci nových technologií u nás na starost.

Věříme, že si návštěvníci konference odnesli řadu užitečných informací a poznatků a již se těšíme na další ročník.

Konference