Naše společnost zavádí od října 2015 nový produkt ve spolupráci se společností Click2Claim. V rámci pravidel platících v EU má každý cestující nárok na kompenzaci, která se počítá podle délky letu a zdržení před odletem letadla. Její částka se pohybuje od 200 do 650 EUR a závisí na tom, zda byl let zrušen, výrazně zpožděn, přesměrován nebo byl cestujícím odepřen nástup na palubu.

Jak to funguje?

Společnost Click2Claim zasílá do HRG na pravidelné bázi databázi všech problematických letů, HRG následně porovná tuto databázi s databází všech vystavených letenek a výsledkem je seznam cestujících, kteří byli pravděpodobně na konkrétním letu, na který se potenciálně vztahuje kompenzace. Následně kontaktujeme klienty, informujeme je o možnosti kompenzace a stížnost za ně vyřídíme.

Ředitel HRG Czech Republic Pavel Němec o novém produktu řekl: „ v HRG se neustále snažíme doplňovat portfolio služeb v oblasti firemního cestování. Kompenzace za zpoždění a rušení letů je tak dalším logickým produktem, který zavádíme. Jsme si vědomi toho, že u firemních klientů je kompenzace trochu citlivá záležitost, protože letenky platí firmy a kompenzaci podle práva inkasuje cestující, který byl postihnut. Nabízíme proto i možnost převodu kompenzace našim klientům na jejich firemní účty. Vše je jenom otázkou dohody se zákazníkem. V první fázi budeme každopádně vždy kontaktovat nákupčí firem“.

 

Máte zájem o více informací?

V takovém případě se, prosím, obraťte na naše obchodní oddělení: obchod.cz@hrgworldwide.com