Tradičně bychom vás chtěli seznámit s jedním z našich kolegů z HRG týmu – v tomto vydání vám tedy představujeme Andy Faifrovou, která se k nám vrátila po 5 letech na rodičovské dovolené. 

  1) Jak dlouho pracuješ v HRG a jaká je tvoje pracovní náplň?

Do HRG (tehdy ještě BTI) jsem nastoupila v červnu roku 2004. Několik let jsem pracovala v implantu našeho významného klienta. Následně jsem začala pracovat na pozici supervizora oddělení Business Travel. Na konci září roku 2012 jsem odešla na mateřskou/rodičovskou dovolenou. Po mém návratu v říjnu 2017 jsem začala v HRG působit zejména jako školitel cestovních konzultantů. Věnuji se prioritně nováčkům. Školím je na rezervační systém a snažím se jim předat co nejvíce informací z mé dvacetileté praxe.  Proškolit nového cestovního konzultanta zabere několik týdnů a tím, že se neustále vyvíjí nové technologie a zejména letečtí dopravci dělají hodně změn, není práce konzultantů vůbec jednoduchá a školení je doprovází více méně po celou dobu jejich pracovního života. Jsem tedy k dispozici všem konzultantům, připravuji pro ně školení a informuji je o novinkách v pracovních postupech v rezervačním systému, dále mám na starosti různé reporty pro firmy (KPI, SLA) apod.

Hogg Robinson - Andrea Mirošníková2) Jak vnímáš, že se za ty roky změnilo fungování na Business Travel oddělení?

Po pravdě já tak velký rozdíl ve fungování BT oddělení nevidím, pořád je tam skvělý tým konzultantů, kteří odvádějí svojí práci, jak nejlépe dovedou. Velkou část týmu tvoří zaměstnanci, kteří pro HRG pracují už dlouhou řádku let a druhou část týmu zase nadějní nováčci či zkušení konzultanti, kteří k nám zavítali z jiných CK. Všechny práce baví, i když je někdy dost náročná. Co ovšem vnímám jako velkou změnu je styl práce, který se neustále mění s vývojem nových informačních technologií, některé výrazně pomáhají konzultantům při práci, naopak množství informací, které musí konzultant znát o každém dodavateli cestovních služeb, se neúměrně zvyšují. HRG se snaží konzultantům práci ulehčit právě pomocí nejnovějších technologii a dále se snaží to neskutečné množství informací zesumarizovat, aby bylo přehlednější.

 Hogg Robinson - Andrea Mirošníková3) Vím o tobě, že jsi před odchodem na mateřskou dovolenou ráda cestovala – máš ještě nějaký nesplněný cestovatelský sen?

Mně připadá, že když člověk cestuje, tak doopravdy žije! Z těch zážitků z několikatýdenních cest pak čerpá energii ještě několik měsíců. Já teda cestuji neustále někde po České republice, Rakousku či Německu, rádi s rodinou jezdíme na výlety, ale vždy je to jen na pár dní nebo víkend. Pořádnou dlouhou dovolenou jsem už opravdu dlouho neměla a byla bych ráda za jakoukoliv destinaci :-) . Můj největší cestovatelský sen je navštívit město Inků – Machu Picchu a procestovat Peru. Také mě vždy lákala a stále láká Austrálie, protože je tak jiná než celý zbytek světa. Ale obě místa jsou pro mě teď opravdu jen snem.

 4) Prozradila bys nám, co děláš ráda ve svém volném čase?

Skoro veškerý volný čas věnuji svým dětem (to zná asi každý rodič) a manželovi. Ty volné chvíle, které mám, ale ráda věnuji sobě. Celý život se věnuji cvičení jógy a filozofie jógy mě vždy zajímala, a tak jsem si na rodičovské dovolené udělala instruktorský kurz jógy, který mě moc obohatil a inspiroval. Instruktorství jógy pro dospělé se z časových důvodů nevěnuji, ale tím, že mám teď blízko k dětem, jednou týdně cvičím jógu s dětmi. Také několikrát týdně běhám, chodím na jógu a snažím se číst knížky (hlavně cestou do a z práce), mám ráda detektivky, cestopisy, válečné romány, sci-fi atd.