V jarním vydání našeho zpravodaje vám představujeme Gabrielu Brabcovou z oddělení Business Travel.

 

  • Jak dlouho pracuješ v HRG a jaká je tvoje pracovní náplň?

Gabča na loňské akci HRG Charity DayV HRG pracuji už od roku  2005. Tenkrát  ještě nespadalo pod řetězec Hogg Robinson, ale bylo to BTI a sídlili jsme v centru Prahy, kousek od Staroměstského náměstí. Poté jsem se přesunula do implantu jednoho z našich největších korporátních klientů a v roce 2011 si „odskočila“ na mateřskou dovolenou, abych se za pár let vrátila do naší kanceláře v Holešovicích.

Pracuji na pozici Travel Consultant. To znamená, že se starám o to, aby měli cestující zařízený kompletní servis od rezervace letenky, hotelu, víz, pojištění a tranferu do dané destinace. Mým úkolem je i hlídat cestovní náklady a optimalizovat je, abychom firmám ušetřili cestovní výdaje. Tyto služby pak musíme zavést do našeho účetního systému a vyúčtovat je.

 

  • Co tě na tvé práci baví nejvíce?

Na mé práci mě baví vžít se do potřeb klienta a nabídnout mu, to co potřebuje. Není to jen o tom najít co nejlevnější spojení, ale třeba nabídnout  mu o něco dražší variantu, kde ale bude mít méně přestupů, zavazadlo v ceně a třeba lepší komfort na palubě. Takže v konečném výsledku na tom vlastně vydělá.

Práce konzultanta je zajímavá, ale také náročná a vyžaduje neustálé vzdělávání.

 

  •        Vím o tobě, že jsi vášnivá cestovatelka – jakou zemi bys nám doporučila?

Gabriela BrabcováAno, cestování patří mezi mé záliby, a je to vlastně i důvod, proč jsem si vybrala tuto profesi.

Určitě bych doporučila Jihovýchodní Asii. Konkrétně Malajsii, je to neskutečně pestrá země, kde vedle sebe v klidu žijí muslimové, hinduisté i budhisté. Díky téhle směsici je to jako kdyby jste navštívili hned několik asijských zemí dohromady. Ať už se vypravíte na několikadenní trek do džungle, budete zkoumat čajové plantáže na severu země, nebo pozorovat orangutany na Borneu. Určitě to ve vás zanechá hluboký zážitek.

Pro cestování s dětmi je výborné Thajsko, jen kousek od břehu se dá šnorchlovat a pozorovat mořský svět, vyjíždět na kajaku do mangrovových porostů a vápencových jeskyní. Je pro ně vzrušující objevovat roztodivné zvuky a vůně pralesa. A kde jinde si můžou pohladit slona, nebo pozorovat drzé opice ve starobylých chrámech?  A také děti musí ochutnat všechno to báječné ovoce, jako rambutan, mangosteen nebo pro někoho zapáchající durian, které nikdy předtím nezkusily.

Anebo jen tak ležet v houpací síti zavěšené mezi dvěma palmami a nechat se ukolébat šuměním moře. Cestování děti vnitřně rozvíjí a posouvá dál a nás také… Hmm, nejvyšší čas si rezervovat letenky :)

 

  • Gabriela BrabcováProzradila bys nám, co děláš ráda ve svém volném čase?

Miluji přírodu, takže  pokud to jde, snažím se co nejvíce času trávit venku. V zimě vyrážíme na běžky, v létě na cyklovýlety, ráda plavu a chodím naboso v přírodním terénu. Děti už jsou větší, takže je zapojujeme do našich aktivit, často jezdíme na výlety a snažíme se jim předávat naše zkušenosti. Společné zážitky jsou vůbec nejpevnějším „rodinným tmelem“, jaký si lze představit.

Také ráda vařím a zkouším nové pokrmy, i když děti jsou někdy spíše konzervativní a pro mé „pokusy“ nemají vždy pochopení.

No, a když je čas, ráda si přečtu dobrou knihu, třeba cestopis ze země, kam se vypravíme příště.