V našem letním vydání jsme vyzpovídali kolegyni Katku, která patří do týmu MGE (Meetings, groups & events).
  • Katko, nedávno jsi se v rámci firmy přesunula z oddělení Business Travel na oddělení MGE – můžeš nám říct, jak vnímáš rozdílnou náplň práce na těchto odděleních?

Kateřina Gregorová HRGNa každém z těchto oddělení to chodí jinak, což ale člověk nepozná, dokud to sám nezkusí. Na Bussines Travel oddělení jsem patřila k týmu, který spravuje převážně hotelové rezervace. Moje práce spočívala ve vyhledání ubytování, následné rezervaci a vyúčtování. Většinou se tento proces opakoval, pokud nenastaly nějaké malé komplikace (například že hotel vyhořel J). Jednotlivé poptávky jsem měla většinou vyřešené v rámci jednoho pracovního dne.

To na oddělení MGE je vše pořád v procesu, máme rozpracováno několik akcí najednou a na všem se neustále něco dodělává. Člověk musí myslet neustále o krok napřed, co by se mohlo stát.

Také mě překvapilo, jak moc se liší vyúčtování akcí. Občas celkem  ráda vzpomínám na faktury z hotelového desku. Sice jich bylo vždy hodně, ale zaúčtování trvalo chviličku. Faktury na MGE jsou o dost komplikovanější – často je potřeba různé rozúčtování a při velkých akcích se položky dodávají postupně.

Jinak musím zmínit, že na obou odděleních je skvělý tým – nikdo vás neodmítne, když je potřeba pomoci. A tak to vlastně funguje v celé firmě :-).

 

  •   Co tě na oddělení MGE nejvíce baví a bez čeho by sis neuměla pracovní den představit?

Kateřina Gregorová HRG Nejvíc mě baví ta rozmanitost – každý zákazník a každá poptávka je úplně jiná. Také mi dělá radost, když vše dopadne dle představ klienta a ten je pak spokojený. Čím náročnější akce, tím větší uspokojení po dokončení J.

Pracovní den většinou začínám dobrou kávou, pro kterou se stavuji v kavárně hned vedle naší kanceláře, a bez které bych se jen těžko zařazovala do pracovního procesu. Už je to takový můj malý ranní rituál.

Také si neumím představit pracovat bez lidí. I když jsem spíš tichá a nenápadná, potřebuji mít okolo sebe živo a nemohla bych být zavřená sama mezi čtyřmi stěnami a nevidět za celý den ani živáčka.

 

  • Blíží se léto – čas dovolených, využiješ sama v praxi zkušenosti, které si ve svém zaměstnání získala?

Určitě se snažím nabyté zkušenosti využívat i v soukromém životě. Před HRG jsem pracovala v hotelu (na rezervačním oddělení) a moc dobře tedy znám některé hotelové postupy. Mnohdy vám tvrdí, že něco nejde, ale když se člověk ozve a jeho požadavek není nesmyslný, nakonec se domluví. Ve zkratce se dá říci, že práce v cestovním ruchu mě naučila, že si nesmím nechat všechno líbit a ozvat se, když je zapotřebí.

 

  • Když už jsme u té dovolené, prozradíš nám, kam se letos chystáš?

Kateřina Gregorová HRGZatím mám naplánovanou jen část dovolené. S přítelem jsme se rozhodli pro organizovaný zájezd a navštívíme města Bologna, Florencie, Pisa a Řím. Už se moc těším, v Římě jsem nikdy nebyla, ačkoliv je to jedno z nejstarších evropských měst s bohatou a zajímavou historií. Musím přiznat, že jsem nadšená i z toho, že jsme se rozhodli pro organizovaný zájezd. Vzhledem k mé profesi se předpokládá, že si dovolenou naplánuji celou sama, ale já se naopak těším, že pro jednou nebudu muset nic řešit J. Budu pěkně relaxovat a užívat si volna.

Další co máme v plánu, jako skoro každoročně, je MOTO GP v Brně. To máme naplánováno hodně dlouho dopředu, ubytování řeším už většinou v prosinci. Pokud chce člověk bydlet alespoň trošku komfortně, nic jiného ani nezbývá.

My se s přítelem tak trochu vracíme do studentských let, protože bydlíme na kolejích J. Cenově je to mnohem přijatelnější varianta než klasický hotel, který je v období GP tak o 300 % dražší. Na kolejích je vše, co člověk potřebuje, a jsou kousíček od odjezdu autobusu na okruh – pro nás tedy ideální varianta. Snad nám letos vyjde počasí – loňský rok celý víkend propršelo a stát nebo sedět celou dobu v pláštěnce není nic moc.

Zbývající dovolená ještě naplánovaná není. Přemýšlíme sice o nějaké exotice, ale možná ji strávíme u nás – já ještě neznám spoustu míst na Moravě a přítel zase v Čechách.