Do tohoto letního vydání se nám rozpovídal náš kolega Michal Deré, který je u nás na pozici Travel consultanta.

  1. Michale, co přesně máš v HRG na starosti, co tě na tvojí práci nejvíce baví a co naopak nejméně?

V HRG pracuji v týmu „Rezervace“, takže na starosti mám především rezervace – letenek, ubytování, pronájmů aut, ale třeba i vyřizování víz – zkrátka toho, co si klienti přejí. Na této práci mě nejvíce baví to, že je stále něčím nová a tudíž zajímavá. A je to práce vyžadující komunikaci s lidmi – baví mě komunikovat s příjemnými lidmi. Naopak mě nebaví komunikovat s nepříjemnými lidmi, stejně tak asi i dlouhé odpolední služby. A nejméně asi řešení problémů, které jsou zaviněné něčí stávkou, nebo nedejbože teroristickým útokem. Ale i to, bohužel, k naší práci patří.

2. Před nástupem do HRG jsi mnoho let pracoval v jiné cestovní agentuře. Byl pro tebe přechod do HRG velkou změnou a co pro Tebe na začátku bylo nejtěžší? A co tě u nás naopak u nás mile překvapilo?

Nástup do HRG byl pro mě opravdu velkou změnou, která mě ale zároveň správně, jak se říká, „nakopla“. Nejtěžší pro mě na začátku bylo zvyknout si na všechny ty pro mě nové technologie a procesy tady. A zároveň se zorientovat v klientele HRG, protože každý klient je svým způsobem specifickýNicméně jsem se za ten už skoro rok v HRG naučil spoustu nových věcí a na vše potřebné si dávno zvykl. Mile mě překvapilo, že je tu taková prima parta fajn lidí. To je pro mě hodně důležité. Cítím se tu zkrátka dobře.

3. Práce cestovního konzultanta je docela náročné povolání a nese sebou hodně stresu. Jak nejraději odpočíváš a čerpáš síly?

Nejraději jsem se svými blízkými, to je pro mě nejhezčí odpočinek i zdroj energie.  Velice rád sportuju, jak aktivně (hraju soutěžně stolní tenis, ale třeba i malý fotbal s kamarády je tak pro zábavu), tak pasivně (po nevydařených šampionátech hokejistů a fotbalistů s nadějí vyhlížím OH). S tím vlastně souvisí i to, že si rád zajdu s kamarády na pivko. Rád trávím čas v přírodě, už se třeba moc těším na prázdninové výlety po naší krásné vlasti. Mám rád hudbu (hlavně rockovou) a filmy. A samozřejmě rád cestuju. Máme teď na podzim v plánu prodloužený víkend v Barceloně a na jaře pak v Budapešti, tak snad to v obou případech klapne…

20160515_120358