Do tohoto vydání jsme se rozhodli udělat rozhovor s naší kolegyní Marcelkou Drašnarovou, která pracuje na pozici účetní a ač se tomu nechce věřit, je to naše nejstarší zaměstnankyně, která ale vypadá pořád skvěle a má energie na rozdávání.

1. Marcelko, jak dlouho jsi v HRG a co máš přesně všechno na starost?

Ve firmě pracuji od roku 1994 v pozici účetní. V době mého nástupu  do začínající firmy nás bylo pouze sedm. Dnes je firma mnohonásobně větší, díky technickému vybavení  a také kvalitě a výkonnosti zaměstnanců, na vysoké profesní úrovni.

2. V čem nejvíce se změnil Tvůj způsob práce, když to porovnáš s dobou, kdy jsi v HRG začínala?

Za dobu mého působení se název firmy čtyřikrát změnil, prošlo jí velké množství kolegů, ale vždy zde byl báječný kolektiv a proto mě práce v naší firmě uspokojovala a dá se říci, že i těšila. Dříve práce byla časově mnohem náročnější, dnes je system velmi zautomatizovaný, tudíž se práce dá stihnout v normální pracovní době.

3. Co nejvíce Tě na Tvojí práci baví a co naopak vůbec ne?

Práce v účtárně mě pořád baví, je to jako luštění křížovky, kde všechna políčka do sebe musí přesně zapadat. Velmi ráda poznávám  cizí kraje a  práce v cestovní kanceláři k tomu hodně inspiruje.  Sice mě práce baví, ale největší mou vášní jsou moji dva bengálští kocouři, Cyrano a Caligula.

4. Víme o tobě, že jedním z tvých velkých koníčků je cestování. Jaká tvoje cesta pro tebe v poslední době byla největším zážitkem?

Miluji víkendy v Římě nebo v Istanbulu, tam se velice ráda vracím. Také Taormina na Sicílii mě velmi nadchla. Ze vzdálenějších míst, bych pak mohla jmenovat Libanon nebo Jordánsko, Mrtvé moře, Vádí Rúm a  Skalní město Petra, to jsou úchvatná místa. V letošním roce plánuji návštěvu Uzbekistánu, navštívit Bucharu a bájný Samarkand s jeho nejkrásnějším náměstím světa, to je splnění mého děského snu, vždy při  čtení pohádek „Tisíce a jedné noci“ jsem si tato exotická místa představovala a teď je mohu spatřit na vlastní oči, to je přece báječné.

Caligula Cyrano