V zimním vydání jsme se rozhodli dát prostor kolegyni z hamburské pobočky, která v rámci HRG Interchange Programme navštívila Prahu a stala se tak na několik týdnů „naší Robinsonkou“.

becca3

  • Rebecco, můžeš se nám trochu představit? Jak dlouho pracuješ pro HRG a jaká je tvoje pozice?

Jmenuji se Rebecca Jack, je mi 39 let, bydlím v Hamburku a v HRG pracuji jako cestovní konzultant. V oboru cestovního ruchu pracuji od chvíle, kdy jsem dokončila studium.

Před více než 3 lety jsem nastoupila do HRG na oddělení služebních cest, konkrétně do týmu obsluhující přidělené zákazníky. Minulý rok jsem dostala nabídku, zda bych se nechtěla připojit k našemu týmu on-line podpory a jelikož věřím, že on-line systémy jsou čím dál tím důležitější a zároveň se ráda učím novým věcem, souhlasila jsem.

 

  •  Nedávno jsi vyhrála HRG Interchange Programme na oddělení MGE CZ (Meetings, Groups and Events Czech Republic). Můžeš nám říct více o tomto výměnném programu a co tě přimělo se přihlásit na oddělení MGE do České republiky?

Už když jsem začala pracovat pro HRG, kolegové se zmínili o HRG Interchange Programme. Pokud pracujete pro HRG alespoň 2 roky, můžete zažádat v rámci tohoto výměnného programu o pozici  i v jiném městě. Máte-li štěstí a vyberou Vás, budete zde po 4 týdny žít a pracovat.

Byla jsem nadšená, že jsem tento rok mohla poprvé vstoupit do programu. Letos bylo nabízeno zhruba 20 pozic v HRG kancelářích po celém světě – šlo o různé pozice od IT, přes business travel  až po obchod. V oboru pracuji již dlouho, ale ještě jsem nikdy nepracovala na oddělení MGE a přitom mě toto oddělení velmi zajímá. Dalším důvodem bylo, že ačkoliv je Praha jen hodinu letu z Německa, nikdy jsem zde nebyla. Jelikož nemám děti, nejsem vdaná, miluji cestování a objevování nových měst, rozhodnutí bylo jednoduché – požádala jsem o Prahu. Přihlásila jsem se a v dotazníku zodpověděla několik otázek, v dubnu jsem pak dostala potvrzení, že jsem měla štěstí a byla jsem vybrána.

 

  • Jak se ti  vedlo v týmu MGE?

Byla jsem nadšená a hned od prvního dne jsem si práci v týmu oblíbila. Práce na oddělení MGE je úplně odlišná od toho, co dělám u nás doma. V týmu jsme dostávala malé úkoly a byla jsem ráda, že jen nesedím a nekoukám někomu přes rameno – dělala jsem práci jako ostatní a kolegové to dokázali ocenit. Pomáhala jsem například s vystavováním elektronických víz na Srí Lanku, kontrolovala jsem jména cestujících před vystavením letenek, hledala hotely s konferenčními prostorami v Singapore, Miami a Barceloně, kde v daném termínu probíhala konference a najít volné a vyhovující ubytování trvalo několik dní. Kolegové také zajišťovali cestu na Mauricius a do Jižní Afriky pro skupiny z různých zemí Evropy – pomáhala jsem jim tedy zjišťovat vízové podmínky pro různé národnosti a další požadavky pro vstup do uvedených zemí… Klobouk dolů před kolegy z MGE, protože musím přiznat, že jejich práce je oproti té mé mnohem více stresující, především když jste zodpovědní za velké skupiny. Přesvědčila jsem se ale o tom, že jsou opravdu profesionálové a svoji práci zvládají na jedničku.

 

  • Jaký je tvůj nejzajímavější zážitek nebo zkušenost z pobytu v Praze?

becca2Praha je tak nádherné město, že ještě stále nemohu uvěřit, že jsem zde nebyla dříve. Opravdu nemohu říci, co se mi líbilo nejvíce, ale návštěvy Klementina a Strahovského kláštera byly dechberoucí – nikdy jsem nic takového neviděla.

V Praze jsem byla v období  tzv. Super úplňku a projít přes Karlův most ve tmě se zářícím měsícem osvětlujícím sochy, to mělo unikátní atmosféru., kterou jsem si zamilovala.

Také výhled od Klementina a Svatovítské katedrály jsou ohromující. Ráda jsem se procházela po městě a snažila se vidět co nejvíce toho bylo možné – Vyšehrad, Botanickou zahradu, ZOO, Národní galerii, Pražský hrad, Schwarzenberský palác, Šternberský palác, dát si něco horkého k pití v pěkné malé kavárničce, projít se přes Kampu, vidět Kafkovu sochu…. Měla jsem také možnost navštívit Karlštejn a Karlovy Vary, což bylo velmi pěkné. Určitě se musím vrátit, po skoro 4 týdnech cítím, že bych zde mohla zůstat déle a stále by bylo co objevovat.

 

  • Jaké jsou tvoje plány do budoucna?

Nemám konkrétní plán. Uvidím, kam mě život zavane, dosud vše, a to i co se týče práce, vyšlo. Praha byla výborná příležitost poznat jiné oddělení, aniž bych musela ukončit svoji současnou práci. Kdo ví, co budu dělat za pár let, možná skončím na oddělení MGE :-)