Účastnili jste se někdy Olympijských her? My ANO!

Díky kreativitě našich kolegů jsme si i my mohli vyzkoušet, jaké to je, zapálit olympijský oheň a předvést naši soutěživost v několika sportovních kláních, které si v náročnosti možná nezadaly s opravdovými disciplínami na letošních hrách v Pchjongčchangu :-) .

Vše začalo ještě týden před odjezdem na náš zimní teambuilding. Organizátoři letošního firemního víkendu nás rozdělili do několika týmu a každý jsme si měli vybrat, jakou zemi budeme reprezentovat. Našli se mezi námi tací, kteří si vybrali tradiční státy jako Japonsko nebo Jamajka (ano, tušíte správně, že Jamajka je jasný favorit na nejvíce medailí ze zimních her). Ukázalo se ale, že mezi námi pracují i bojovné Australanky, které perfektně ovládají tanec Haka, letenky vám vystavuje věčně usměvavý Umpalumpa z Lumpánie a celému HRG šéfuje nelítostná tlupa pirátů ze Somálska.

Teambuilding HRG - tým Austrálie a Oceánie

V pátek večer jsme se tedy vydali na cestu do Černého Dolu, kde jsme měli zajištěné ubytování na horské boudě Cihlářka. Jednotlivé posádky aut, které se strategicky rozdělily podle soutěžních týmů, již po cestě trénovaly hymny svých států, aby na slavnostní ceremonii neudělaly ostudu svým zemím. Ačkoliv cesta do Krkonoš utíkala překvapivě hladce, několik minut před cílem nás čekala menší komplikace. V táhlém kopci, na kterém jsme měli nechat naše vozidla a kde nás měla vyzvednout rolba, uvízlo jedno auto. Nejprve jsme si nebyli jistí, zda se nejedná o sabotáž ze strany některého ze soupeřících týmů. Když jsme ale zjistili, že v kopci uvízla většina našich posádek, přestali jsme se navzájem obviňovat a spokojili jsme se s myšlenkou, že v tom mají pravděpodobně prsty soudruzi z KLDR, kteří se naší soukromé olympiády neúčastnili. Nakonec se celá situace poměrně rychle vyřešila a po velmi veselé jízdě rolbou jsme se dostali do naší „olympijské vesnice“ – na Cihlářku.

Teambuilding HRG - běžky Hned po příjezdu následovalo zasloužené občerstvení a slavnostní zapálení olympijského ohně, kdy každý vlajkonoš týmu dostal svoji vlastní pochodeň. Na závěr večera jsme představili své týmy, předvedli vlastnoručně vytvořené vlajky a dresy a zazpívali hymny. Pak už jsme si mohli užívat relaxaci v zasněžené chalupě, kterou většina z nás vyplnila popíjením iontových nápojů, aby měla dobrý základ na následující den, plný sportovních výkonů.

Druhý den ráno nás přivítaly hory v celé své kráse. Ačkoliv nebylo azuro, všude byla spousta sněhu, a tak nám nic nebránilo pustit se do prvních sportovních utkání. Začali jsme běžkováním, kdy mělo každé družstvo ukázat svého týmového ducha a dostat se pomocí velkých lyží (rozumějte tím dvě velká prkna s provazovými úchyty pro každého člena týmu) za stanovenou hranici. Ačkoliv moc dobře známe výraz fair play a většinou se jím i řídíme, někteří z nás „popoháněli“ své protivníky dobře mířenými sněhovými koulemi. Další disciplínou byla stavba týmových maskotů ze sněhu (což s čerstvě napadnutým prašanem nebyla žádná sranda) a hned na to běh lesem na sněžnicích se střelbou na různě obodované stromy.

Teambuilding HRG - Japonsko

Trochu podezírám Krakonoše, že nám chtěl ukázat, kdo v těchto končinách doopravdy vládne a během chvíle začalo vytrvale sněžit, takže jsme po pár minutách všichni vypadli jako sněhuláci. To nás ale neodradilo, a jelikož jsme i přes všechnu soutěživost skvělá parta, mezi týmy začaly kolovat termosky s grogem a dalšími „zahřívacími“ nápoji.

I zbytek odpoledne pokračoval ve sportovních kláních, jako je sáňkování nebo skok do dálky. Speciálně u něho jsme se opravdu pobavili, protože se jednalo o skoky do hlubokých závějí a bez lyží. Disciplíny byly skvěle vymyšlené a přizpůsobené místním podmínkám, a to ať už se jednalo o curling, kdy jsme cvrnkali kamínky po pingpongovém stole, nebo hokej, který jsme hráli koštětem a bez bruslí…

Jak asi tušíte, během celého dne jsme si užili spoustu napětí a hlavně legrace. Po večerním vyhlášení výsledků jsme stačili připít na vítěze i poražené a ti, které nezdolalo sportovní vytížení a čerstvý horský vzduch, pokračovali v rozebírání taktiky jednotlivých týmů až do ranních hodin.

Teambuilding HRG - UmpalumpovéMyslím, že mohu mluvit za všechny, když celý teambuilding zhodnotím jako skvěle prožitý víkend s bezvadnými kolegy. Vůbec nešlo o to vyhrát olympiádu, ačkoliv jsme všichni do našich výkonů dávali maximum. Šlo o to, strávit společně čas a na chvíli z hlavy vypustit naše pracovní povinnosti, což se díky organizátorům povedlo na 100 %.

Teď nezbývá, než se těšit, co si na nás připraví další kolegové, kteří si posledním místem na těchto hrách „vybojovali“ pořádání dalšího teambuildingu.

V případě, že byste měli zájem o organizace teambuildingu i pro Vaši firmu, stačí kontaktovat naše MGE oddělení, případně zaslat poptávku na e-mailovou adresu hrgweb.cz@hrgworldwide.com